Sayfalar

10 Aralık 2011 Cumartesi

Sıkıntımı paylaştırıcı gereksiz bir yazı. Baştan uyardım bak.

Hayatımda o kadar heyecanlı şeyler oluyor ki buraya yazmadan edemem. Gerçekten kıskanılası bir hayat yaşıyorum bak. Bi anım da aksiyonsuz geçemez mi yahu? Bak anlatıyorum bak:
-Bir saat kadar önce bi temizlik yapmışım, hele o tuvaletleri bi temizlemişim yani bal dök sıç o derece. O kirlerle nasıl bir savaş verdim ne aksiyonlar yaşadım anlatamam. Gerçekten çok heyecanlıydı!
-Ondan sonra yorgun argın ders çalışamam şimdi bu halde diyip Sims3 oynadım. Ve anladım ki ben erkek olmamalıymışım valla çok çapkın olurdum ha. Tabi temellendirmem sims olduğu için çok da takılmayınız.
-Bi blogda herifin teki kadınlar salaktır şöyledir böyledir saymış etmiş. Feministler ayrı salak bunlar ayrı kimse kusura bakmasın. Dar görüşlülüktür bu bana göre ya da "bana tekmeyi koyan xxi hala unutamadım" demektir. Tabi bir de kadınlara has ve erkeklere has özellikler de var ama ben Üstün Dökmen'in yönetimi öneriyorum size; kızınıza araba oğlunuza bebek alın, büyüdüklerinde izleyin cümbüşü. Sosyoloji öğretmenimizin heykelini dikesim  geliyor kadın konuştukça. Bu maddeye çok tepki alacağım kesin.
-Rusça öğrenmeye başladım bir de. Alfabede zorlanmadım ama telafuz çok acayip ya böyle kelimeleri çiğneyip söylüyormuşsun gibi oluyor. Bakalım nasıl olacak. 5 insan olarak hayata atılacağım nabeer.
-M.A.L. da Steins Gate'i 3. sırada görünce dudağım uçukladı! Ne ara geldin sen oraya oloom! Bi an önce izlemeliyim ben seni.
-Lisan insan demişken arkadaşın teki Dünyayı geziyo resmen ben hala toiletta savaşları yapıyorum. Beni de götürün Hollanda'lara!!
-Şimdi düşündüm de niye Rusça öğrenme hevesi oldu ki birden? Origa dinledim gaza mı geldim? İngilizce'yi niye seviyorum diye sorarsam aynadaki şüpheci aksime; Nightwish'in sözlerini anlayabilmek için derdim şimdiki aklımla. Mesela R+ seven arkideş "sizin için Almanca öğreniyorum!" demişti onlara. Ama duymadıkları için çok da sıkıntı yoktu. Zira benim Bist du bleistift? esprimi duymalarını istemezdim ben, onlar da duymak istemez.
-Dışarı çıkarken beremi almayı unutmuşum, kulaklarımı hala hissetmiyorum. Gökyüzünü kapatmanı geçtim ayakkabımın bağcığının rengini bile seçemiyorum senin yüzünden sis.
-Şimdi de ygs için ona çalışmaya devam edeyim ben. Ehe.

8 Aralık 2011 Perşembe-Şeyda'ya söyle de yarın ip getirsin.

-Yanımda ip var zaten yapalım mı şimdi?
-???
-Tamam bundan sonraki teneffüs hallederiz.
-İp mi? Napıcaksınız ki onla?
-Operasyon..
-Ne operasyonu? Söylesenize adam gibi yaa!
-Ya kızım işte yapıcaz bişeyler anlasanaa!
-Ne yapıcaksınız?
-Erkeklerde olması gereken kızlarda da olan ama istenmeyen bişeyi yokedicez of!
-Ohaa iple nasıl olacak ki o?
-Ya hani geçen sana da gösterdim ya ipi doluyosun böyle elini oynatıyosun falan...
-Enee ben onu oyun sandıydım...


Çenemi bi tutamam ki.. Oyun sanmıştım gerçekten de...

3 Aralık 2011 Cumartesi

karalamamsılar.Tarih defterimin arasında buldum, derste yaptığım birkaç karalama.
Kameradan dolayı uzay mekiği gibi çıkmış kafalar... o__O

Edit:Hazır resimden konu açmışken eski çizimlerime bakayım dedimdi, bu resmi hala bleach sevebilen ry'e armağan ediyorum, bunu haketti :o
kalpiçi rukia yazısına aldırmayınız

2 Aralık 2011 Cuma

Politikaya ufaktan giriş

Acaba benden politikacı olur mu? şeklindeki sorumu sorup korku dolu bakışlarınızı yakaladıktan sonra; özellikle tarih dersinde izlediğimiz 1. ve 2. Dünya Savaşlarıyla ilgili belgeseller sayesinde çevremdeki politik tartışmalar bayağı şiddetlendi. Yakında birbirlerini taşlayıp darbe yapmaya kalkanlar çıkacak diye korkuyorum, zira çok çabuk gaza geliyorlar.
Neyse kısaöz girişten sonra ülkelerin diğer ülkeler hakkındaki önyargılarını sunuyorum. Şurdan şeettir.